ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۳۳
ناحیه منو


کارت زرد آمریکا به هوآوی

کارت زرد آمریکا به هوآوی دولت آمریکا به علت فعالیت‌‏های شرکت هوآوی در ایران، کره شمالی و برخی دیگر از کشورها، برای این شرکت احضاریه صادر کرده است. شرکت چینی هوآوی، یکی از بزرگترین شرکت‌‏های خدمات ...

کارت زرد آمریکا به هوآوی

دولت آمریکا به علت فعالیت‌‏های شرکت هوآوی در ایران، کره شمالی و برخی دیگر از کشورها، برای این شرکت احضاریه صادر کرده است. شرکت چینی هوآوی، یکی از بزرگترین شرکت‌‏های خدمات ارتباطات و شبکه‌‏های کامپیوتری در دنیا است که در ده‌‏ها کشور دنیا از جمله ایران حضور فعال دارد. اما فعالیت این شرکت همراه با حرف و حدیث‌‏های بسیاری بوده است.

چراکه عملکرد این شرکت در موارد زیادی شبیه سرویس‌‏های جاسوسی و امنیتی، در تولید و عرضه تجهیزات مربوط به مانیتور کردن فعالیت شهروندان و نیز اعمال فیلترینگ در اینترنت فعال بوده است. تا حدی که صدای کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس را درآورده است.

روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که شرکت فناوری هوآوی در  کشورهایی که هدف تحریم‌های ایالات متحده آمریکا هستند سرمایه‌گذاری کرده است. به نوشته این روزنامه بر اساس احضاریه‌‏ای که به شرکت هواوی ارسال شده، خزانه‌‏داری آمریکا از این شرکت خواسته همه اطلاعات مربوط به صادرات به کوبا، ایران، کره شمالی، سودان و سوریه را به این وزارتخانه ارائه دهد. سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا در این باره گفته است: «ما درباره تحقیقات در دست انجام اظهارنظری نمی‌کنیم.»

در مقابل شرکت هوآوی در بیانیه‌‏ای اعلام کرد به قوانین و مقررات کشورهایی که در آنها فعالیت دارد متعهد است. دفتر اصلی این شرکت در شهر شنژن چین قرار دارد و  بیش از ۱۴۰ هزار کارمند در سراسر دنیا دارد.از مدتها پیش شرکت مخابرات ایران با این شرکت چینی همکاری‌های زیادی داشته و اکثر آنتن‌های تلفن همراه در ایران از این شرکت خریداری گردید.

برچسب ها

نظرات شما