ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۱۲
ناحیه منو


کارکنان AT & T دست به اعتصاب زدند

کارکنان AT & T دست به اعتصاب زدند  بیش از 35 هزار نفر از کارکنان شرکت AT&T به دلیل عدم دریافت قرارداد منصفانه، از روز جمعه شروع به اعتصاب کردند.بیش از نیمی از کارکنان شرکت در ...

اعتصاب کارکنان

کارکنان AT & T دست به اعتصاب زدند

 

بیش از ۳۵ هزار نفر از کارکنان شرکت AT&T به دلیل عدم دریافت قرارداد منصفانه، از روز جمعه شروع به اعتصاب کردند.

بیش از نیمی از کارکنان شرکت در بخش های بی سیم – مراکز تماس و فروشگاه ها – کار می کنند و از ماه فوریه گذشته، قرارداد بلند مدتی نداشته اند.

اتحادیه کارکنان بخش ارتباطات امریکا معتقد است که AT&T شغل های مربوط به مراکز تماس را به خارج از کشور می سپارد و همچنین خرده فروشی را به شرکت های به اصطلاح مُجازی که در مالکیت AT&T و زیر نظر اتحادیه نیستند منتقل می کند تا هزینه های خود را کاهش دهد.

یکی از مقامات اتحادیه به نام Robert Master می گوید: “در آخر، این قضیه در مورد شغل مناسب است .” و معتقد است: “این تبادل ها به سود ما نیست.”

اتحادیه تخمین می زند که AT&T از سال ۲۰۱۱ تعداد ۱۲ هزار شغل مرکز تماس را در امریکا حذف کرده و در واقع به کشورهای خارجی واگذار کرده است. آقای Master می گوید که شرکت تقاضای شفاف سازی در مورد ابعاد این امر و میزان تغییرات در نیروی کار را رد کرده است.

کارکنان از این که از آن ها خواسته شده است که سهم بیشتری از بیمه سلامت خود را بپردازند شکایت دارند و این امر میزان دخل و خرج آنان را تحت تاثیر قرار داده است. اتحادیه برای قراردادهای آینده از ایجاد تغییر یکطرفه در ساختار کمیسیون ها توسط AT&T جلوگیری می کند.

Marty Richter سخنگوی AT&T گفت که شرکت برای کارمندان بخش بی سیم، افزایش دستمزد و حق بازنشستگی ارائه می کرد و این اعتصاب را “گیج کننده” خواند. او اضافه کرد که کارکنان AT&T همگی مطابق با استانداردهای صنعت حقوق می گرفتند. او میزان حقوق و مزایای ۶۸ هزار دلار در سال را عنوان می کند که طبق آمار شرکت PayScale (شرکت محقق در مورد میزان حقوق) در مجموع، تقریباً دو برابر کارکنان بخش خرده فروشی است.

آقای Richter گفت که AT&T از ۲۰۱۵، قرارداد بیش از ۱۳۰ هزار کارمند خود را تمدید کرده و کمتر یک پنجم کارکنان بخش خرده فروشی خود را به خاطر بسته شدن فروشگاه ها از دست داده است.

اتحادیه معتقد است که برخی از فروشگاه های شرکت به دیگر شرکت ها واگذار شده اند.

با بیش از ۲۰۰ هزار کارمند در ایالات متحده، AT&T بزرگترین شرکت تلکام در این کشور است.

علاوه بر کارکنان مرکز تماس و خرده فروشی، ۱۵ هزار نفر از کارکنان بخش کابل – شامل کابل های زمینی و خدمات اینترنت – شرکت و همینطور ۲ هزار نفر از بخش DirecTV (بخش خریداری شده در سال ۲۰۱۵) هم به اعتصاب پیوسته اند. کارکنان بخش کابل و DirecTV بیش از یک سال بدون قرارداد بوده اند و اعتصابی یک روزه را در ماه مارس انجام داده بودند. قراردادهای این کارکنان از بخش بی سیم جدا است.

مانند دیگر شرکت های ارتباطی، بخش بی سیم در AT&T رشد و سوددهی بیشتری نسبت به بخش کابل به ارمغان می آورد. T-Mobile، یکی از رقبای AT&T، به طور جدی بر روی بخش بی سیم کار می کند و به همین خاطر دارای مزیت است؛ چرا که برخی تحلیل گران معتقدند در آینده، بسیاری از کاربران خدمات تلفن و ویدئو را فقط از شبکه های بی سیم دریافت خواهند کرد.

AT&T همچنین تنها شرکت حاضر در اتحادیه کسب و کار بی سیم است؛ کسب و کاری که آقای Richter می گوید: “به شدت رقابتی است، در حالی که ما با رقبایی مبارزه می کنیم که عضو اتحادیه نیستند.” AT&T در حال حاضر منتظر تایید درخواست مالکیت شرکت Time Warner (شرکت عظیم رسانه گروهی در امریکا) از سوی وزارت دادگستری است.

آقای Richter می گوید که AT&T آماده این اعتصاب بود. این شرکت دارای مجموعه ای از “کارکنان شایسته، مدیران و فروشندگان آموزش دیده” است. او علاوه بر این اظهارت، از توانایی انتقال تماس ها به مراکزی که هنوز در حال کار هستند خبر داد.

اتحادیه می گوید که کارکنان در صبح دوشنبه به شیفت کاری خود باز می گردند.

 

 

برچسب ها

نظرات شما