ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۰:۰۲
ناحیه منو


کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان البرز

 به گزارش حساب  من : استاندار البرزدر نشستی که با کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان البرز داشت  اظهار کرد: همکاری مدیران برای ارایه راهکارهای مناسب در جهت بومی سازی طرح ها باید مورد ...

 به گزارش حساب  من : استاندار البرزدر نشستی که با کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان البرز داشت  اظهار کرد: همکاری مدیران برای ارایه راهکارهای مناسب در جهت بومی سازی طرح ها باید مورد توجه خاص قرار گیرد و اعتقاد داریم مدیریت جهادی باید در سطح استان حاکم شود و عزم خویش را برای خدمت به کارگیریم و به وظایفمان به خوبی عمل کنیم .طهایی، استان البرز را بخشی از پایتخت دانست و اظهار کرد: کمک و مساعدت مدیران ملی به این استان به ویژه در جهت رفع مشکل اشتغال، باری را از دوش پایتخت بر خواهد داشت.

وی با اشاره به نوپا بودن استان البرز گفت : مطالعات طرح آمایش سرزمین در حال انجام است که براساس آن می توانیم طرحهای توسعه ای استان را شناسایی و اجرایی کنیم.طهایی از عدم حضور برخی مدیران در کارگروه اشتغال استان گلایه کرد وافزود: کارگروه اشتغال از مهم ترین کارگروه های تخصصی استان است، بنابر این همه مدیران عضو این کارگروه باید حضور فعالتری داشته باشند.

در ادامه این نشست مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی البرز گفت: بررسی ۱۵ مرکز کاریابی بیانگر این واقعیت است که تعداد جویندگان کار با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد سه برابر بیشتر از تقاضای بازار کار است.

‘علی ایمانی’ ، بیشتر این تقاضای کار در استان را در رشته های ساخت و تولید(قالب سازی، تراشکاری، فرزکاری و…)، رشته های برق کار صنعتی، تاسیسات برق، تعمیر و نگهداری برق دستگاههای صنعتی در مقاطع دیپلم و زیر دیپلم اعلام کرد.

وی همچنین میزان تسهیلات بانکی استان را دوهزارو ۴۳۰ میلیارد ریال ذکر کرد و از بررسی ۳۲ طرح اشتغالزا در کمیته منتخب خبر داد .

ایمانی افزود: از این تعداد ۲۱ طرح به بانک معرفی شده و تاکنون ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

‘مهرداد مظفری ‘ معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار البرز در تحلیلی از علت بالا بودن تقاضای بازار کار به افراد با مدرک تحصیلی پایین تر از لیسانس اظهار داشت: شاید لازم باشد از دانشگاه ها تحقیق کنیم که خروجی آنها مورد نیاز بازار کار نیست؛ این نشان می دهد کارگزاران اصلی بخش صنعت تحصیلات دانشگاهی ندارند و باید با توسعه صنایع نانو تکنولوژی، بستر را برای استفاده از خروجی دانشگاه ها فراهم کنیم.

وی ادامه : برخی افراد بیکار ، مشاغل دولتی و پشت میز نشینی را ترجیح می دهند و این امر از دیگر دلایل بیکار ماندن افراد تحصیلکرده است.

مدیرفلاح مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: مطالبات ایثارگران در حوزه اشتغال به حق و جدی است و بی توجهی به آن تبعات ناخوشایندی به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: درزمان حاضر ۹ هزار ایثارگر مهمان در البرز تشکیل پرونده داده اند که احتساب خانواده این افراد، ما باید پاسخگوی مسائل رفاهی، خدماتی و اشتغال ۳۰ هزار نفر خانواده ایثارگر باشیم.

وی ۷۰ درصد مطالبات ایثارگران را در حوزه اشتغال اعلام کرد و افزود: اولویت ما استفاده از ظرفیت بنیاد شهید برای اشتغالزایی این قشر بوده و تشکیل کمیسیون اشتغال در بنیاد شهید بر هیمن اساس بوده است تا به صورتی خاص به نیاز ایثارگران پاسخ داده شود. مدیرفلاح گفت: طرح ‘تکاک’ برای استفاده از ظرفیت های اقتصادی و اشتغالزایی ایثارگران در استان به تازگی اجرا شده است.

این مسوول با اشاره به اعتبار حدود ۱۵۰ میلیارد ریالی مشاغل خانگی سال ۹۳ در البرز اظهار کرد: ۱۷ میلیارد ریال از این مبلغ به ایثارگران پرداخت شده است اما هنوز مشکلات وجود دارد.وی سود بالای تسهیلات وام مشاغل خانگی را مهم ترین مانع دریافت این تسهیلات دانست و گفت: ایثارگران توانایی پرداخت این میزان سود را ندارند.

اشتغال از بحران های کنونی جامعه ما بوده و معلوم نیست مردم تا چه زمانی در انتظار تدبیرهای دولت تدبیر می مانند.

برچسب ها

نظرات شما

    
    
    خبرنامه ایمیلی

    با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید