ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ ، ساعت : ۰۴:۵۸
ناحیه منو


کدام گروه بورسی بعد از لغو تحریم سودآورتر است ؟

بک کارگزار بورس تهران به صنایع خودرویی و پتروشیمی به عنوان صنایع تاثیر پذیر از توافق هسته‌ای یاد کرد و گفت: روند بازار سرمایه رفته رفته بهبود پیدا کرده و فعالان این بازار تا پایان ...

بک کارگزار بورس تهران به صنایع خودرویی و پتروشیمی به عنوان صنایع تاثیر پذیر از توافق هسته‌ای یاد کرد و گفت: روند بازار سرمایه رفته رفته بهبود پیدا کرده و فعالان این بازار تا پایان سال بازدهی ۲۵ تا ۳۰ درصدی را کسب می‌کنند. وی با بیان اینکه وضعیت بازار سرمایه در روزهای آینده صعودی می‌شود، گفت: با حاصل شدن توافق هسته‌ای دیگر دغدغه توافق در بازار سرمایه وجود ندارد، اما هنوز پولی به شرکتها وارد نشده و اتفاقی در این خصوص نیفتاده است، بنابراین باید به شرکت‌ها فرصت داد تا بتوانند خود را پیدا کنند.

وی افزود: این در حالی است که قطعا رفته رفته شرایط بازار سرمایه بهتر شده و زیان سهامداران جبران می شود به طوری که پیش بینی می شود با توجه به رسیدن قیمت‌ها به پایین ترین سطح خود، فعالان بازار سرمایه تا پایان سال سودآوری ۲۵ تا ۳۰ درصدی را از این بازار کسب می‌کنند، زیرا در این شرایط مانع دیگری بر سر راه سرمایه گذاری وجود ندارد.

فرقی به صنایع تاثیر پذیر از توافق هسته ای اشاره کرد و در ادامه گفت: به دلیل افزایش تبادلات پولی و مالی و نیز ورود سرمایه گذار خارجی، صنایع خودرویی و پتروشیمی بیشتر از دیگر صنایع از توافق تاثیر می پذیرند این در حالی است که سود آوری صنعت بانکداری به دلیل سیاست دست و پاگیر بانک مرکزی چشم گیر نبوده و با تاخیر ۶ ماهه وضعیت این صنعت بهبود پیدا می کند.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: در این میان هنوز ابهامات برخی صنایع همچون پتروشیمی‌ها و پالایشگاهی‌ها باقی مانده است، اما دغدغه بزرگ از سر راه سرمایه گذاران برداشته شده و مابقی گام ها به مرور زمان برداشته می شود.

به گفته ی این کارگزار بورس، بهبود روند بازار سرمایه و کسب بازدهی این بازار حداقل به یکسال زمان نیاز دارد و برداشته شدن قدم های بعدی زمان بر است، بنابراین نباید انتظار داشت که بازار سرمایه بعد از توافق روند هیجانی به خود بگیرد زیرا بازار در این مقطع به این نتیجه رسیده است که رشد معقول و با تدبیری داشته باشد.

برچسب ها

نظرات شما

    خاطره می گوید :

    مسلما بعد از تحریم بورسدر زمینه نفت وگاز و وپتروشیمی رونق بهتری خواهند داشت وبقیه در مراحل بعد