ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۷:۲۶
ناحیه منو


کسب رتبه دوم بازگشت سرمایه توسط بانک کارآفرین

در ادامه بررسی رشد بانک های ایرانی به نقل از نشریه « بنکر»، بانک کارآفرین با ۳۳.۶۳ درصد رتبه دوم بازگشت سرمایه را در میان بانک های کشور کسب کرد. بر اساس گزارش  نشریه تخصصی ...

در ادامه بررسی رشد بانک های ایرانی به نقل از نشریه « بنکر»، بانک کارآفرین با ۳۳.۶۳ درصد رتبه دوم بازگشت سرمایه را در میان بانک های کشور کسب کرد. بر اساس گزارش  نشریه تخصصی بنکر که به بررسی وضعیت بانکداری درمیان بانک های خاور میانه پرداخته است، در میان ۵ بانک منطقه که بیشترین بازگشت سرمایه را داشته اند ۴ بانک ایرانی قرار دارند.
به گزارش حساب من، بانک پارسیان با بازگشت ۴۲.۲۶ درصدی سرمایه خود در رتبه نخست منطقه از این نظر قرار گرفته است و بانک های کارآفرین با ۳۳.۶۳ درصد و اقتصاد نوین با ۳۳.۳۱ درصد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار دارند.
گفتنی است، بانک ملی قطر با بازگشت ۳۳.۱۴ درصدی سرمایه در رتبه چهام منطقه قرار گرفته و بانک پاسارگاد نیز با رقم بازگشت سرمایه ۲۹.۴۹ درصدی در رتبه پنجم منطقه قرار گرفت.همچنین در این گزارش آمده است، در سطح منطقه خاورمیانه، بانک تجاری ملی عربستان با سرمایه ۱۱.۱ میلیارد دلاری بزرگترین بانک شناخته شده است و بانک های سلطنتی عربستان با سرمایه ۹ میلیارد دلاری و ان بی دی امارات با سرمایه ۸.۵ میلیارد دلاری به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

لازم به ذکر است بانک مرکزی، شعب بانک کارآفرین را از نظر پیاده سازی طرح نماد یکی از بهترین نمونه های ممیزی شده در بین سایر بانک های دولتی و خصوصی معرفی کرد. براساس ممیزی های بانک مرکزی از عملکرد شعب پایلوت و منتخب بانک کارآفرین، این بانک از منظر تبدیل و پیاده سازی طرح نماد مطابق مقررات و دستورالعمل های اجرایی مربوطه، به عنوان یکی از بهترین نمونه های ممیزی شده در بین سایر بانک های دولتی و خصوصی معرفی شد.
براساس این گزارش، به دلیل اجرای موفقیت آمیز پیاده سازی طرح نماد در شعب پایلوت بانک کارآفرین،  بانک مرکزی خواستار همکاری و مشارکت بانک کارآفرین در توسعه دستورالعمل های اجرایی طرح نماد در نظام بانکی کشور و توسعه دفاتر پیشخوان نماد از طریق شعب این بانک در سراسر کشور شد.
گفتنی است، مقرر شده است،  ظرف مدت ۱۵ روز آینده مجوز دائم راه اندازی دفاتر پیشخوان خدمات گواهی طرح نماد برای شعب ممیزی شده بانک کارآفرین صادر شود.روابط عمومی بانک کارآفرین

برچسب ها

نظرات شما

  شهمینه می گوید :

  چه خوبه اخبارتون کلیدواژه هم دراه که بشه سرچ کرد

  حمیدرضا می گوید :

  بانک خصوصی عملکرد بهتری دارند

  naghme danayi می گوید :

  هر جا سخن از هر چیزی است نام بانک پارسیان می درخشد!!