ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۰:۵۹
ناحیه منو


گزارش بورس در هفته گذشته

به گزارش حساب من شاخص کل بورس تهران با ۰.۳ درصد رشد به ۶۴۰۷۰ واحد رسیده است. گزارش بورس حاکی از آن است که گروه های خودرو و بانک بیشترین ارزش معاملات را داشته و با ...

به گزارش حساب من شاخص کل بورس تهران با ۰.۳ درصد رشد به ۶۴۰۷۰ واحد رسیده است. گزارش بورس حاکی از آن است که گروه های خودرو و بانک بیشترین ارزش معاملات را داشته و با رشد همراه بوده اند.روز شنبه ۲۳ اسفند تعداد ۱۸ میلیون سهم شرکت‌ فرآوری زغال‌سنگ پروده طبس، در بازار دوم فرابورس ایران عرضه خواهد شد. از ۱۸ میلیون سهم عرضه شده در این نوبت، ۸ میلیون برای کشف قیمت و ۱۰ میلیون سهم به معامله گران آنلاین اختصاص پیدا کرده است.

 

به گفته معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس در صورت مساعدت پالایشگاه ها در ارایه صورت های مالی نماد این شرکت ها شنبه یا حداکثر یکشنبه هفته آینده باز خواهد شد.در بازار سکه و ارز قیمتها به روند کاهشی خود ادامه داده اند. افت قیمت دلار به نسبت روزهای قبل شدیدتر شده، دلار ۱.۰ درصد کاهش یافته و با ۳۳۴۹ تومان برابری می کند. سکه بهارآزادی هم با ۰.۹ درصد افت ۹۴۵ هزار تومان معامله می شود.

بانکها رشد داشته اند. بانکهای تجارت، ملت و صادرات بیشترین ارزش معاملات گروه را داشته اند. بانک تجارت ۲.۴ درصد رشد داشته و سه برابر متوسط ماهانه معامله شده است.

در گروه خودرو بیشتر ارزش معاملات به ایران خودرو و گروه بهمن اختصاص یافته است. این دو شرکت به ترتیب با ۰.۸ و ۲.۳ درصد رشد به کار خود پایان داده اند. با این حال بیش از نیمی از شرکتهای گروه با افت همراه شده اند.

شاخص گروه شیمیایی بیش از ۱.۲ درصد افزایش یافته است. گسترش نفت و گاز پارسیان با رشد ۳.۲ درصدی بسته شده، دو هلدینگ دیگر مطرح این گروه یعنی سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و صنایع پتروشیمی خلیج فارس به ترتیب ۱.۶ و ۱.۴ درصد افزایش را تجربه کرده اند. با این حال بیش از نیمی از شرکتهای گروه شیمیایی در محدوده منفی بسته شده اند.

به گزارش بورس در گروه فرآورده های نفتی بیشتر ارزش معاملات مربوط به نفت سپاهان بوده است. در جریان معاملات امروز بیش از ۴.۴ میلیون سهم از سهام این شرکت داد و ستد شده که ۳۵ برابر متوسط ماهانه است. بیش از ۹۸ درصد از معاملات سهم را حقوقی ها انجام داده اند. در نهایت نفت سپاهان با یک درصد افزایش و در قیمت ۹۵۸۰ بسته شده است. در میان سایر تولیدکنندگان روغن ایرانول و نفت پارس هم به ترتیب ۱ و ۱.۶ درصد افزایش داشته اند.اکثر تولیدکنندگان محصولات غذایی افت قیمتی را تجربه کرده اند.

برچسب ها

نظرات شما

    بهادر می گوید :

    چون اقتصاد ایران پویا وپاینده نیست نمیشود زیاد به این امارها اکتفا کرد