ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۵۱
ناحیه منو


گزارش رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروها

به گزارش وبسایت اقتثادی حساب من شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران گزارش رضایتمندی مشتریان از كیفیت خودروها در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۳ را منتشر کرد. اندازه گیری رضایت مشتریان از كیفیت خودروهای سواری در شش ...

به گزارش وبسایت اقتثادی حساب من شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروها در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۳ را منتشر کرد.

 اندازه گیری رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۳ با نظرسنجی از ۳۹ هزار و ۶۷۵ نفر از مشتریان ۵۶ نوع خودرو سواری در سه ماهه اول مالکیت (پیمایش کمتر از ۴۰۰۰ کیلومتر)با سه روش مصاحبه تلفنی، حضوری و مکاتبه‌ای و با خطای نمونه گیری ۲% و فاصله اطمینان ۹۵% مصاحبه در سراسر کشور انجام شد و براساس آن میانگین رضایتمندی مشتریان از کیفیت اولیه خودروهای سواری در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۳ عدد ۶۵۳ برآورد شد.
به گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI)، این آمار نشان می دهد که رضایت مشتریان در نیمه دوم سال گذشته نسبت به شش ماهه اول آن تغییری نداشته است.در بسیاری از کشورهای توسعه یافته شاخص رضایتمندی مشتریانیکی از ابزارهایی است که مشتریان با استفاده از آن در خصوص خرید محصول مورد علاقه خود در کلاس قیمتی مورد نظر تصمیم گیری می کنند. در ایران گزارش رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای ساخت داخل و وارداتی توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از سال ۱۳۸۷ به صورت شش ماهه ارائه می گردد و بر اساس رضایت مشتریان از فاکتورهای زیر اندازه گیری می شود:

۱.بدنه  ۲.سیستم تهویه  ۳. انتقال قدرت ۴. نیرو

در جدول اندازه گیری رضایت مشتریان از کیفیت خودروها طی شش ماهه دوم سال گذشته، ۱۰ خودرو بالای ۱۲۵ میلیون تومان وجود دارد که از بین آنها بی ام و ۵۲۸ با ۸۳۲ امتیاز در مقیاس ۱۰۰۰ بیشترین میزان رضایت مشتریان را از آن خود کرده است. پس از آن نیز خودروهای جولیتا آلفارومئو و کیا اپتیما به ترتیب با ۸۲۶ و ۷۹۸ امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

این در حالیست که در دسته خودروهای بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان تنها دو خودرو ام جی۶ و سوزوکی گرند ویتارا به چشم می خورد که به ترتیب ۷۶۱ و ۷۵۹ امتیاز کسب کرده اند.

این گزارش می افزاید مصرف کنندگان در سه ماهه اول مالکیت خود بر خودروهای بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، بیشترین رضایت را از خودروهای رنو فلوئنس(دنده ای)، میتسوبیشی لنسر۱۶۰۰ و کیاسراتو(اتوماتیک) داشته اند، به همین خاطر از ۱۰۰۰ امتیاز به ترتیب امتیازهای ۷۷۴، ۷۶۵ و ۷۶۳ را به این خودروها اختصاص داده اند.

همچنین در ۶ خودرو نظرسنجی شده از خودروهای بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، کیا پیکانتو، کیا سراتو (دنده ای) و سابرینا در صدر جدول امتیازبندی قرار گرفته اند.

پارس تندر، تندر۹۰ پارس خودرو و تندر۹۰ ایران خودرو  نیز خودروهایی بودند که مصرف کنندگان بیشترین رضایت را در بین خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان از آنها داشته اند. این خودروها به ترتیب موفق به اخذ ۷۳۳، ۷۳۱ و ۷۲۹ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز شده اند.

در گروه ارزان ترین خودروهای موجود در بازار که خودروهای زیر ۲۵ میلیون تومان را شامل می شوند ام وی ام ۱۱۰با ۶۶۷ امتیاز توانسته نسبت به هم گروهی های خود نظر مشتریان را بیشتر جلب کند.

برچسب ها

نظرات شما