ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۰۲
ناحیه منو


۳ راه برای کنار آمدن وقتی که شغل خود را دوست ندارید

3 راه برای کنار آمدن وقتی که شغل خود را دوست ندارید در یک دنیای بی عیب و نقص، بستنی کالری ندارد، هیچ گاه در ترافیک گیر نمی کنید و شما همیشه شغل خود را دوست ...

۳ راه برای کنار آمدن وقتی که شغل خود را دوست ندارید

در یک دنیای بی عیب و نقص، بستنی کالری ندارد، هیچ گاه در ترافیک گیر نمی کنید و شما همیشه شغل خود را دوست دارید.

اما واقعیت این است که ما در دنیای کاملی زندگی نمی کنیم و هر از گاهی با چالش هایی رو به رو می شویم. من شغل های بدی داشته ام و طبق تجربه می گویم که تضمینی برای داشتن شغل مورد علاقه وجود ندارد؛ باید برای دستیابی به آن هدف داشته باشید.

بنابراین اگر نگرانید که فردا باید دوباره برای به سر کار رفتن از خواب بیدار شوید، چند نکته برای این که بتوانید با شرایط نه چندان ایده آل خود کنار بیایید به شما می گویم.

۱- درگیر گفتگوهای بی ثمر نشوید

در مواقع نادر، گفتگوهای بی مورد در محل کار روش خوبی برای تبادل اطلاعات است (برای مثال تغییر مدیریت شرکت)، اما معمولاً این گفتگوهای بی مورد باعث ایجاد جوی منفی در محیط کار می شوند. تحقیقات نشان می دهد که بیش از ۹۰ درصد گفتگوهای محل کار بی مورد هستند. با این که نمی توان کاملاً از آن ها اجتناب کرد، اما می توانید ( و باید این کار را انجام دهید) میزان درگیری خود را کنترل کنید.

اگر در حال خوردن ناهار هستید و با همکارتان در مورد رئیس تان بدگویی می کنید (برای بار چهارم در یک هفته!) موضوع را به یک چیز مثبت تغییر دهید که مربوط به کار نباشد. در هر شرایطی، به گفتگوها ادامه ندهید.

از ایمیل جدید مدیر بالادست خود عصبانی هستید؟ صبر کنید و در مقابل شکایت به دیگر همکاران، خود را کنترل کنید. به جای آن، یک فنجان قهوه (یا چای) برای خود بریزید تا وقتی که آرام شوید.

اگر جو محیط کاری شما منفی است، مطمئن باشید که شما جزئی از آن نیستید. سود آن برای شما این است که اعتبار حرفه ای – و همچنین وضعیت مالی –  شما حفظ می شود.

 

 

۲- یک سرگرمی برای خود پیدا کنید

بله، شما حس خوبی در محل کار ندارید، اما در خانه چطور؟ آیا به غیر از خوردن یک نوشیدنی، کاری برای انجام دادن دارید؟ یک تحقیق درباره افراد شاغل نشان می دهد که ما تقریباً ۵ ساعت در روز وقت آزاد داریم (این آمار ممکن است در ایران متفاوت باشد). این را با ۸ ساعت کاری در روز مقایسه کنید… عدم تعادل را مشاهده می کنید؟ وقت فراغت خود را چگونه می گذرانید؟

اگر شما غیر از این که به دوستان و اطرافیان خود بگویید که چقدر از شغلتان متنفرید، سرگرمی دیگری ندارید، واقعاً باید یکی پیدا کنید. با این که تحقیقات زیادی در این مورد وجود ندارد، اما مشخص است که سرگرمی ها باعث کاهش استرس، افزایش حس مثبت و تقویت ذهن می شوند.

حس مثبت سرگرمی می تواند وضعیت روحی شما را در محل کار بهتر کند.

لازم نیست پیچیده باشد. خواندن داستان های تخیلی، بازی با حیوان خانگی و نوشتن داستان کوتاه می توانند سرگرمی باشند. می توانید در اینترنت دنبال سرگرمی های متنوع بگردید.

۳- با بخش منابع انسانی دوست باشید

غیر از حقوق، مرخصی های استعلاجی، بیمه و … احتمال زیادی وجود دارد (۷۸ درصد) که رئیس شما بر روی تعهد کارکنان تمرکز داشته باشد؛ توجه کنید!

اگر برای سازمان بزرگی کار می کنید، به بخش منابع انسانی سری بزنید. برخی شرکت ها مزایایی مانند بلیت های تخفیف سینما یا باشگاه های ورزشی ارائه می دهند، در عین حال برخی دیگر برای شرکت شما در سمینارهای آموزشی یا اقساط هزینه این دوره ها تسهیلاتی در نظر می گیرند. از این موقعیت ها استفاده کنید. اگر شرکت شما این امکانات را ارائه نمی کند، می توانید خودتان پیشنهاد دهید.

حتی یک هفته کاری چهار روزه ( ۳ روز استراحت) می تواند برای شما خوب باشد.

اگر هیچ کدام از این ها کار نمی کند، شغل خود را به محلی برای آشنایی با افراد جدید تبدیل کنید و افراد اصلی شرکت را از نزدیک ببینید. به دفتر آن ها بروید یا با آن ها ناهار بخورید (به جای ایمیل فرستادن). حتی می توانید در آسانسور با کسی سر صحبت را باز کنید.

اگر نقصی در کارها می بینید، راهکاری پیدا کنید و به سرپرست خود اطلاع دهید. این کار به شما حس جدیدی از هدف دار بودن و اعتماد به نفس می دهد.

داشتن شغلی که به هر دلیلی آن را دوست ندارید، آزاردهنده است. در این موقعیت باید روحیه مثبت خود را حفظ کنید، عملکرد خوبی داشته باشید و روی موفقیت های آینده تان سرمایه گذاری کنید. داشتن شغل نامناسب وحشتناک است، اما طرز فکر منفی وحشتناک تر است.

 

https://www.forbes.com/sites/ashleystahl/2017/05/20/three-ways-to-cope-when-you-hate-your-job/#9a7ae643bb24

 

 

برچسب ها

نظرات شما