ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۱۲
ناحیه منو


۴ روش سرمایه گذاری در ایران

بهترین راه های سرمایه گذاری هر فرد عاقل و آینده نگری ، پس از مدتی کار کردن و پس انداز بخشی از درآمد خود ، به دنبال راهی مناسب برای سرمایه گذاری است تا علاوه بر ...

4 روش سرمایه گذاری در ایران

بهترین راه های سرمایه گذاری

هر فرد عاقل و آینده نگری ، پس از مدتی کار کردن و پس انداز بخشی از درآمد خود ، به دنبال راهی مناسب برای سرمایه گذاری است تا علاوه بر افزایش پس انداز خود ، از بی ارزش شدن مبلغ پس انداز کرده اش نیز جلوگیری نماید .

۴ روش سرمایه گذاری در ایران

  • خرید سکه

طلا و سکه از جمله کالاهایی است که با خرید آن اطمینان دارید ضرر نخواهید کرد . ممکن است قیمت طلا یا سکه در طی یک سال بالا و پایین برود و تغییرات فراوانی داشته باشد ، اما اگر قصد دارید پول خود را برای مدت طولانی ، مثلا ۵ سال یه بیشتر جمع کنید تا سرمایه لازم برای خرید املاک و امثال آن را بدست آورید ، می توانید مطمئن باشید که در مدت این سال ها قیمت طلا از آنچه در گذشته خریداری کرده بودید بیشتر خواهد شد و از ارزش سرمایه اولیه شما کاسته نخواهد شد .

 

  • سپرده گذاری در بانک

یکی دیگر از روش های بدون ریسک سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در یکی از بانک ها است . در این راه سود بدست آمده از پولتان بسیار اندک است اما این اطمینان را دارید که ضرر نخواهید کرد .

البته یک نکته بسیار مهم آن است که در ظاهر بانک به صورت ماهیانه یا سالیانه به شما مبلغی به عنوان سود پرداخت می کند اما با توجه به نرخ تورم در طول سال ، از ارزش پول شما کاسته شده است . در واقع ممکن است شما در ابتدای سال قادر باشید با مقدار پول مشخصی مسیر مشخصی را با تاکسی طی کنید . فرض کنید همین مبلغ کرایه تاکسی را در بانک سرمایه گذاری نمایید و در پایان سال کل مبلغ با سود آن را از بانک دریافت نمایید . در این صورت با این حقیقت مواجه می شوید که کرایه تاکسی بالا رفته و شما حتی با مجموع پول اولیه و سود آن قادر نیستید مسیر مورد نظر را طی نمایید .

 

  • خرید ارز

افزایش ناگهانی قیمت ارز در سال های اخیر سبب شده تا عده ای بر این باور باشند که خرید ارز یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری است . اگر شما نیز خرید ارز را روش مناسبی برای سرمایه گذاری می دانید ، باید به این امر توجه کنید که قیمت ارز در ایران همیشه به دو عامل تحریم ها و قیمت نفت وابسته است . بنابر این سرمایه گذاری در حوزه خرید و فروش کالایی که قیمت آن شدیدا به عوامل اقتصادی و سیاسی وابسته است ، برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری کم دردسر می گردند ، مناسب نیست .

 

  • سرمایه گذاری در بورس

اطلاعات اولیه مورد نیاز برای بورس

آموزش بورس

برچسب ها

نظرات شما

    حسین جعفری می گوید :

    راه پنجم : سرمایه گذاری در بیمه زندگی