ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۵۰
ناحیه منو


۶ نکته برای افزایش خلاقیت مدیران

 نکته اول برای افزایش خلاقیت مدیران ایده‌های بزرگ در فضاهای خالی ایجاد نمی‌شوند. ذهن شما باید روش‌های جدید و خلاقانه‌تری را برای فکر کردن در اختیار داشته باشد. در جلسات ویژه‌ای شرکت کنید که مغز ...

  نکته اول برای افزایش خلاقیت مدیران

ایده‌های بزرگ در فضاهای خالی ایجاد نمی‌شوند. ذهن شما باید روش‌های جدید و خلاقانه‌تری را برای فکر کردن در اختیار داشته باشد. در جلسات ویژه‌ای شرکت کنید که مغز شما به تفکر متفاوت تشویق شود. نگاه کردن به مردم و رفتارها و فعالیت‌های آنها یا راه رفتن در خیابان‌های شهر تاثیر بسزایی دارد.

  1. خارج از اجتماعات معمول خود معاشرت کنید

گذران وقت با دوستان و همکاران همیشگی می‌تواند روند فکر کردن را سست کند. از اجتماعات موجود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده و بحث‌های هیجان انگیز راه بیندازید. آدم‌های جدید از الگوی فکر کردن و داستان‌های قدیمی شما با خبر نیستند، بنابراین مجبور می‌شوید که به مونولوگ‌های درونی و هیجان انگیز خود رجوع کنید. دیدگاه‌های تازه به فکر‌های جدید و احتمالا ایده‌های عظیم منجر خواهند شد.

  1. کتاب‌های بیشتری بخوانید

کتاب‌ها یکی از بهترین روش‌های به وجود آوردن افکار جدید و ایده‌های بزرگ هستند. خواندن کتاب‌هایی با موضوع کسب‌وکار به یادگیری بیشتر و گسترش دامنه‌ی افکار کمک می‌کند. کتاب‌های تاریخی می‌تواند شما را از زندگی روزانه آزاد کرده و باعث به وجود آمدن ایده‌های بزرگ شود.

  1. بعضی مواقع وبگردی کنید

اگر به دنبال موضوع خاصی باشید، گوگل کمک حال خواهد بود؛ اما آموزه‌های غیر منتظره برای ایجاد ایده‌های بزرگ موثرترند. هر هفته، ساعتی را به گشت و گذار در وب اختصاص دهید. سعی کنید با غریبه‌ها گفت و گو کنید. پیشنهاد می‌کنیم که در منابع متفاوت جست و جو کنید تا ذهن گسترده‌تری داشته باشید.

  1. دفترچه خاطرات داشته باشید

دفترچه‌ی خاطرات یک ابزار فوق‌العاده برای ثبت افکار، احساسات و زندگی روزانه‌ی شماست. همچنین به عنوان یک روش عالی برای ساخت و توسعه‌ی عادات افکار مولد به شمار می‌رود. پیشنهاد می‌کنیم که از همین امروز شروع کنید.

  1. تفکر کنید

ایده‌های بزرگ، در شرایطی که ذهنی آشفته از افکار و نگرانی‌های روزانه داشته باشید، به سراغ شما نمی‌آیند. مدیتیشن به پاک کردن ذهن از کارها و استرس‌های روزانه کمک می‌کند. سپس به آسانی می‌توانید روی آینده تمرکز کنید. هر هفته دو ساعت را به این کار اختصاص دهید تا شاهد جریان ایده‌ها باشید.

برچسب ها

نظرات شما