ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۳۴
ناحیه منو


ابلاغ آیین‌نامه حقوق مسافر به منظور جلوگیری از تاخیر پروازی

ابلاغ آیین‌نامه حقوق مسافر در دستور کار مسئولان قرار دارد و محمد خداکرمی در گفت‌وگو درباره برخورد سازمان هواپیمایی کشوری با تأخیرات پروازی شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: ‌بروز تأخیرات پروازی منشأ مختلف دارد، ‌تأخیرات به ...

ابلاغ آیین‌نامه حقوق مسافر در دستور کار مسئولان قرار دارد و محمد خداکرمی در گفت‌وگو درباره برخورد سازمان هواپیمایی کشوری با تأخیرات پروازی شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: ‌بروز تأخیرات پروازی منشأ مختلف دارد، ‌تأخیرات به علت شرایط آب و هوایی، نقص فنی هواپیما، شرایط فرودگاه مبدأ و مقصد و شرایط آب و هوایی مسیر رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه بر لزوم اختصاص هواپیمای جایگزین توسط ایرلاین‌ها تأکید شده است،‌ گفت:‌ این سازمان جهت حصول اطمینان از رعایت قوانین و مقررات، استانداردهای فرودگاهی و هوانوردی و تطابق با الزامات ملی و بین‌المللی در راستای ارتقای ایمنی هوانوردی کشور همواره به صورت ماهانه حداقل دو بازرسی از فرودگاه‌های کشور انجام می‌دهد.‌
برخورد قانونی با تأخیرات پرو‌ازی ایرلاین‌ها/ از اخطار تا لغو مجوز پرواز شرکت هواپیمایی
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به بازرسی‌های سرزده نمایندگان سازمان هواپیمایی به فرودگاه‌ها در راستای بررسی روند انجام پرواز‌ها، اضافه کرد: بازرسان، در مدت زمان معین، گزارش‌های دقیقی از میزان تأخیرات تهیه کرده و ارائه می‌دهند.
خداکرمی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان حاکمیت، در گام اول شرکت‌های هواپیمایی را که میزان تأخیر آنها غیر متعارف باشد، احضار کرده و مسئولان آنها باید در این باره پاسخگو باشند.
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در مرحله دوم اگر میزان تأخیرات ایرلاین از حد متعارف افزایش یابد، در صدور مجوزهای پروازی آتی آنها از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تجدیدنظر می‌شود.
‌وی ‌بیان کرد: اگر شرکتی در انجام پروازهای خود نظم خاصی نداشته باشد، با کاهش پروازهای خود و سپس‌ مشکل مالی مواجه می‌شود، این در حالی است که ایرلاین به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید توجیه مالی مطلوب داشته باشد، بنابراین شرکت‌های هواپیمایی باید تلاش ‌کنند تا تأخیرات خود را در راستای اخذ مجوزهای پروازی بیشتر، کاهش دهند.
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: حتی اگر شرکت هواپیمایی میزان تأخیرات بیش از حد متعارف داشته باشد سازمان هواپیمایی در مرحله سوم، صدور اصل مجوز پرواز ایرلاین تجدیدنظر می‌کند، در این راستا شرکت هواپیمایی برای حفظ اعتبار برند خود باید تلاش ‌کند تا با کاهش تأخیرات، پروازهای منظمی داشته باشد.
* ابلاغ آیین‌نامه حقوق مسافر حداکثر تا یک ماه آینده
خداکرمی با بیان اینکه‌ آیین‌نامه حقوق مسافر حداکثر تا یک ماه آینده ابلاغ می‌شود،‌ تأکید کرد: رعایت حقوق مسافر از مهمترین دغدغه‌های سازمان هواپیمایی کشوری است.
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: ‌آیین‌نامه حقوق مسافر در سه بعد حقوق مسافر هنگام پذیرش در فرودگاه، نرخ بلیت و حقوق مسافر در حین و بعد از پرواز، مطرح شده است.

برچسب ها

نظرات شما

  امیر می گوید :

  چرا اشاره ای به بی کفایتی مدیریت پرواز نشده ؟
  پروازها به راحتی هرچه تمام تر لغو شده یا با تاخیر مواجه می شند.
  پاسخ مسئولان به کسانی که پرواز دوسره یا سه سره به نقاط دیگر دارند، چیست؟
  بهترین راه برقرای قانون جریمه تصاعدی به ازای هر ساعت تاخیر است. بعد می توان معنای نظم واقعی را درک کرد.

  سالم می گوید :

  تاکنون در مورد تاخیر پروازی در ایران جدی عمل نشده

  حسینی مهر می گوید :

  چقدر که نظم وجود داره!

  سالاروند می گوید :

  چه خوب