ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۳۷
ناحیه منو


اخبار وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو

به گزارش سایت اقتصادی حساب من از اخبار وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو وقتی که سه مقام ارشد اقتصادی کشور در کنار هم از بسته‌ای برای ایجاد تقاضا سخن می گویند و وعده‌هایی می‌دهند طبیعی است ...

به گزارش سایت اقتصادی حساب من از اخبار وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو وقتی که سه مقام ارشد اقتصادی کشور در کنار هم از بسته‌ای برای ایجاد تقاضا سخن می گویند و وعده‌هایی می‌دهند طبیعی است که باید فضا به سمت اعتماد سازی حرکت کند نه اینکه برخی با ایجاد شبهه در چنین تصمیم بزرگی اجرای آن را از همین ابتدا شکست خورده بپندارند.

از آنجا که در خصوص وام خودرو طی روزهای گذشته پرسش‌هایی به وجود آمده و برخی مصاحبه‌ها مردم را به شک انداخته بد نیست تا جایی که از نحوه ارائه این تسهیلات اطلاع دارم نکاتی را بیان نماییم.

در بسته پیشنهادی دولت برای خروج بازار خودرو از رکود تسهیلاتی تا سقف ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده به این صورت که متقاضیان خودرو به نمایندگی‌ها مراجعه خواهند کرد و با انتخاب خودرو مورد نظرشان، تا ۸۰ درصد آن را (حداکثر ۲۵ میلیون تومان) تسهیلات دریافت می‌کنند و بقیه را نقدی پرداخت کرده و در صف تحویل خودرو قرار خواهند گرفت.

با توجه به اینکه خودروسازان مشکل تولید و کمبود قطعات ندارند می توانند به تقاضاهای موجود پاسخ دهند و هر خودرویی که دو خودروساز بزرگ کشور به تولید می‌رسانند را به آنها تحویل دهند.بر اساس برآوردهای صورت گرفته این اقدام دولت سبب خواهد شد تا بازار خودرو تحرک ویژه ای به خود گیرد و برای مدتی از رکود بیرون بیاید و خود را برای ورود محصولات جدید آماده کند.

برچسب ها

نظرات شما