ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۲۸
ناحیه منو


ادغام تالیا و همراه اول

به گزارش حساب من پیرو ادغام تالیا و همراه اول ،پروژه تالیا پیمانکار شرکت مخابرات ایران برای ارائه سیم‌کارت‌های اعتباری است و هم‌اکنون در پروژه تالیا ۴۳ درصد سهام متعلق به شرکت گسترش ارتباطات تالیا ...

به گزارش حساب من پیرو ادغام تالیا و همراه اول ،پروژه تالیا پیمانکار شرکت مخابرات ایران برای ارائه سیم‌کارت‌های اعتباری است و هم‌اکنون در پروژه تالیا ۴۳ درصد سهام متعلق به شرکت گسترش ارتباطات تالیا و ۵۷ درصد متعلق به شرکت مخابرات ایران است.شرکت گسترش ارتباطات تالیا که ۴۳ درصد از پروژه BOT تالیا را دراختیار دارد متعلق به شرکت تابا و شرکت تابا متعلق به بنیاد تعاون است. همچنین شرکت مخابرات ایران که ۵۷ درصد سهام تالیا را دراختیار دارد متعلق به شرکت مبین و شرکت مبین متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) است.

قرار است سهام شرکت گسترش ارتباطات تالیا که شامل ۴۳ درصد سهام تالیاست توسط همراه اول خریداری شود و به این ترتیب ۱۰۰ درصد سهام تالیا به مخابرات ایران و همراه اول تعلق خواهد داشت.پس از انتقال سهام، سیم‌کارت‌های تالیا با حفظ نامبرینگ به شبکه همراه اول منتقل خواهد شد و همراه اول پشتیبانی‌کننده سیم‌کارت‌های تالیا خواهد بود.

گفتنیست به دلیل گسترش نرم افزار های تحت وب و موبایل سود شرکت های مخابراتی با خطر مواجه شده و مرکز الکسا (Alexa) یکی از معتبرترین مراکز امتیازدهی به سایت های اینترنتی توضیح داده است که ایرانی ها بزرگترین گروه مخاطبان وایبر را در جهان تشکیل می دهند و به عبارت دیگر، بزرگترین گروه اعضای وایبر ایرانی هستند.

صفحه شخصی «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در فیس بوک بیش از ۹۰۰ هزار بار لایک شده است و این درحالی است که صفحه «دیوید کامرون» نخست وزیر بریتانیا در فیس بوک تنها ۲۵۰۰ کاربر آن را لایک کرده اند.

مرکز Alexa اعلام کرده است که هم اکنون ۵ میلیون ایرانی در WhatsApp عضو هستند و البته با توجه به اینکه روزانه یک میلیون کاربر جهانی به مجموع مشترکان این ابزار اضافه می شود،پیش بینی شده است که به همین نسبت بر تعداد ایرانی های فعال در WhatsApp هم افزوده شود،مرکز Annenberg بر اساس مطالعه خود دریافته است که از هر ۱۰ ایرانی عضو فیس بوک ۸ نفر به کمک سرویس VPN وارد این شبکه اجتماعی می شوند.

مرکز ارتباطات Annenberg وابسته به دانشگاه پنسیلوانیا مطالعه ای را درباره حضور شبکه های اجتماعی در ایران انجام داد که بر اساس آن گفته می شود پیچیدگی و پویایی در شبکه های اجتماعی در کنار سیاست های ارتباطی و فرهنگ ایرانی باعث شده است جوانان برای حضور در این فضاها الگوهای متفاوتی را در اختیار بگیرند.در این مطالعه ۱۸۸ کاربر ایرانی عضو فیس بوک بین سنین ۱۸ تا ۶۴ سال حضور داشتند که ۸۵ درصد آنها اعلام کردند بیش از دو سال است از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند ، بنابراین با مسدود کردن یک یا چند نرم افزار و سایت جوانان اصلاح نمیشوند تنها در کنار برنامه های اصلاحی و تشویقی رشد جوانان امکان پذیر است.

برچسب ها

نظرات شما

    سینا می گوید :

    در صورتیکه جواب بدهد طرح خوبی است