ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۲۲
ناحیه منو


بورس در هفته گذشته

به گزارش "حساب من"شاخص بورس در هفته گذشته افزایش یافته تا رشد هفته جاری به ۰.۳ درصد برسد. شاخص کل بورس ۰.۱۲ درصد معادل ۸۵ واحد افزایش یافته و در ۷۱۹۷۸.۵ واحد بسته شده است. ارزش ...

به گزارش “حساب من”شاخص بورس در هفته گذشته افزایش یافته تا رشد هفته جاری به ۰.۳ درصد برسد. شاخص کل بورس ۰.۱۲ درصد معادل ۸۵ واحد افزایش یافته و در ۷۱۹۷۸.۵ واحد بسته شده است. ارزش معاملات بورس بدون احتساب معاملات بلوکی با رشد بیش از ۲۰ درصد به ۱۳۵ میلیارد تومان رسیده که به ترتیب صنایع خودرو، انبوه سازی و فنی مهندسی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند.

بورس در هفته گذشته موفق شده بود به کانال ۷۲ هزار واحدی صعود کند.در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته جاری بورس تهران، شاخص کل که موفق شده بود به کانال ۷۲ هزار واحد صعود کند با تأثیر منفی برخی شرکت‌ها در کانال ۷۱ هزار واحد درجا زد و در مرز کانال ۷۲ هزار واحد قرار گرفت.

شرکت های هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین، گسترش نفت و گاز پارسیان، بانک صادرات، ملی صنایع مس ایران، مخابرات، صنعتی آما، سرمایه‌گذاری دارویی تأمین، نفت سپاهان و سیمان فارس خوزستان بیشترین تاثیر منفی در شاخص را داشتند.در ادامه مباحث بورس در هفته گذشته شرکت‌های خودرویی، حمل و نقل و سنگ آهن مورد اقبال سهامداران قرار گرفتند و در این گروه ایران‌خودرو، کشتیرانی و شرکت سنگ آهن گل گوهر بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در گروه خودرویی، ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو، سرمایه‌گذاری رنو، رادیاتور و چرخشگر تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.

به گزارش “حساب من”به همراه برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش، نشست تخصصی روش ها و مزایای تامین مالی در بورس تهران برگزار می شود.حمید روح بخش سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل با اعلام خبر فوق گفت: همزمان با برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی؛ در جزیره کیش از ۲۹ مهر الی ۲ آبان ماه ۹۳، نشست تخصصی روش ها و مزایای تامین مالی در بورس تهران در روز پنج شنبه یکم آبان ماه ۹۳ از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۱۳ در مرکز همایش های جزیره کیش برگزار خواهد شد.

وی ابراز داشت: در این نشست روش ها و مزایای تامین مالی از طریق اوراق بدهی شامل اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق مرابحه و اوراق استصناع و تامین مالی از طریق صندوق های پروژه و صندوق های زمین و ساختمان توسط مدیران بورس تهران و سازمان بورس ارایه خواهد شد و علاقه مندان و دانش پژوهان میتوانند از به روز ترین اطلاعات بهره ببرند.خبرآنلاین

 

 

 

برچسب ها

نظرات شما

    شهاب می گوید :

    لطفا اخبار مرتبط با بورس دارو رو هم بگذارید