ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۵۹
ناحیه منو


تحلیل وضعیت بورس

امید احمدی در خصوص تحلیل وضعیت بورس و روند نزولی بازار سرمایه در هفته های گذشته گفت: وابسته کردن انتظارات سهام داران به مذاکرات سیاسی و عدم تحقق این انتظارات را می توان به عنوان آغاز ...

امید احمدی در خصوص تحلیل وضعیت بورس و روند نزولی بازار سرمایه در هفته های گذشته گفت: وابسته کردن انتظارات سهام داران به مذاکرات سیاسی و عدم تحقق این انتظارات را می توان به عنوان آغاز دلیل و بهانه ریزش بازار سرمایه در چند هفته گذشته عنوان کرد تا جایی که شاخص بورس از سوم آذر که در مرز ۷۶ هزار واحد قرار داشت با افت ۹ هزار واحدی در مرز ۶۶ هزار واحد قرار گرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: جدای از موضوع مذاکرات که اظهارنظرهای مختلف امیدواری بیش از حدی برای توافق نهایی ایجاد کرده بود، باید به سقوط قیمت نفت نیز اشاره کرد که البته این موضوع تاثیر خود را در بورس کشورهای عربی نیز گذاشته است. وی در ادامه از ابهامات موجود در لایحه بودجه سال آینده نیز به عنوان یکی دیگر از دلایل تاثیر در بازار سرمایه نام برد و تصریح کرد: با توجه به اعداد و ارقام بودجه ‌۹۴ و نیز پیش‌بینی کسری ۷۰هزار میلیارد دلاری دولت از سوی کارشناسان، لایحه بودجه سال آینده سهامداران را نگران کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با بیان این که سقوط قیمت نفت و برخی موضوعات مطرح شده در بودجه خبرهای خوبی را نیز برای برخی شرکتهای بورسی به همراه دارد گفت: به عنوان مثال نرخ دلار در بودجه ۲۸۵۰ تومان پیشنهاد شده است که این مسئله می‌‌تواند اثر مثبت برای شرکت‌های بورس داشته باشد؛ به این دلیل که به نفع برخی صنایع است و از طرفی بورس همیشه از افزایش نرخ ارز سود برده است.

وی با اشاره به این که از نوسانات سکه و دلار و نیز سود سپرده بانکی نباید به عنوان یکی دیگر از دلایل کاهش اعتماد سرمایه گذاران به بورس غافل شد تصریح کرد: مجموعه این عوامل منجر به این شد که بخش زیادی از نقدینگی موجود در بورس به سمت بانک‌ها حرکت کند و پرداخت میانگین سود ۲۲درصد به سپرده‌گذاران باعث شد تا سرمایه‌گذاران ترجیح دهند سرمایه‌هایشان را به بانک‌ها ببرند.

برچسب ها

نظرات شما

  mahtab b می گوید :

  big like

  همه چیز عالیه!!

  منم با یکتا موافقم

  کیوان می گوید :

  در فعا لیت بورسی دقت و مشاوره لازم است

  یکتا می گوید :

  با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی باز شرایط بورس بهتر است