ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۲۰
ناحیه منو


ده نکته برای انتخاب بانک و خدمات بانکی مناسب

انتخاب بهترین بانک برای نیازهای فردی شما تا حد زیادی به خدمات بانکی متناسب با نیاز شما،امور مالی وهمچنین سن و سبک زندگی شما بستگی دارد.افراد جوان  بیشتر متمایل به بهره بالا برای سرمایه گذاری ...

آشنایی با خدمات الکترونیک بانک ها

انتخاب بهترین بانک برای نیازهای فردی شما تا حد زیادی به خدمات بانکی متناسب با نیاز شما،امور مالی وهمچنین سن و سبک زندگی شما بستگی دارد.افراد جوان  بیشتر متمایل به بهره بالا برای سرمایه گذاری در آینده خود هستند، در حالی که سالمندان بازنشسته بیشتر تمایل دارند که بر روی بانک ها و سپرده های کوتاه مدت و مورد حمایت دولت سرمایه گذاری کنند.

ده نکته برای انتخاب بانک و خدمات بانکی مناسب

۱)بانکی متناسب با نیاز های بانکی خود انتخاب کنید.بیاد داشته باشید که برخی خدمات و محصولاتی بانکی که در یک بانک وجود دارد در بانک دیگر وجود ندارد.

۲)به بانک های خصوصی توجه کنید.این بانک ها خدمات و محصولات متنوع تری نسبت به خدمات  بانکی معمول ارائه می دهند.آن ها به شما مشورت می دهند وحتی شما را به سمت ساختن یک سبد سرمایه گذاری دعوت می کنند.

۳)خدمات و تسهیلات بانک های مورد نظر خود را بشناسید و با هم مقایسه کنید. هیچ بانکی برتری مطلق ندارد سعی کنید به نیازها و اهداف مالی خود توجه کنید.

۴)بررسی کنید ببینید با توجه به کسب و کارتان کدام بانک بیشتر نیاز های شما را برآورده می کند.با دید بلند مدت نگاه کنید اگر شغلتان کشاورزی و خدمات مربوط به آن است ۵ سال دیگر اعتبار در بانک تخصصی غیر کشاورزی شاید گره گشای کار شما نباشد. از سویی برخی شرکت ها  و سازمان های خصوصی  و دولتی با برخی بانک ها قرار دادهایی دارند و تسهیلاتی ویژه کارکنانشان  را ارازه می دهند این بانک ها و خدماتشان را فراموش نکنید.

۵)به یک بانک بسنده نکنید و به قول معروف تخم مرغ های خود را در یک سبد نگزارید سعی کنید گردش مالی خود را به چند بانک منتقل کنید البته به نحوی که تمرکزتان به هم نریزد.همانقدر که ارتباط با تنها یک بانک فرصت های زیادی را از شما می گیرد.حضور همزمان در همه بانک های کشور هم تنها تمرکزتان را از بین می برد.

۶)زمانی که به دید مناسبی از بانک ها و خدماتشان رسیدید بهتر است اهداف مالی خود را مرور کنید:

  • آیا شما به سرمایه ای برای تشکیل یک کسب و کار مستقل در ۱۰ سال آینده نیاز دارید؟
  • آیا شما خواستار خرید مسکن و دریافت وام مسکن در ۵سال دیگر هستید؟
  • آیا به دوران بازنشستگی خود فکر می کنید؟

پاسخ به این سوالات مشخص می کند که کدام بانک و کدام سپرده نیاز های شما را بهتر رفع می کند و بیشتر با اهداف مالی شما سازگار است.

۷)نیاز های روزمره و خدمات روزمره بانک ها را مقایسه کنید :

  • کدام بانک در شهر شما شعبه دارد؟
  • کدام بانک سرعت عمل بیشتری در اجرای عملیات های بانکی و ارائه خدمات از خود نشان می دهد؟
  • خدمات پشتیبانی (مشاوره،ارتباط با مشتریان،و…)کدام بانک بهتر است؟
  • کدام بانک در زمینه خدمات الکترونیک از قبیل دستگاه کارتخوان فروشگاهی،دستگاه خودپرداز،خود دریافت،کارت هدیه و… پیشگام و گسترده است؟

۸)خدمات الکترونیک کدام بانک بهتر است؟آیا امکان استفاده از خدمات بانکی بر روی گوشی وجود دارد؟آیا امکان واریز اقساط یا وجوه به حساب از سایت بانک فراهم آمده است؟

۹)با دوستان،اقوام و همکارانتان که وضعیت مشابه شما و اهدافی نزدیک به شما را دارند مشورت کنید.ببینید آن ها از کدام بانک و خدمات آن استفاده می کنند؟ دلیل این کار چیست؟آیا ازخدمات  بانک خود راضی هستند یا خیر؟

۱۰)به روش های پس انداز غیر بانکی مثل اوراق بهادار،خرید سهام،صندوق ها سرمایه گذاری و .. نیز توجه کنید و همیشه هوشیار باشید!

برچسب ها

نظرات شما