ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۰۹
ناحیه منو


سقوط آمریکا به رتبه دوم بزرگترین اقتصاد دنیا

بر اساس پیش‌بینی صندوق بین‌المللاقی پول در حالی که چین امسال جای آمریکا را به‌عنوان بزرگترین اقتصاد دنیا می‌گیرد، ایران با اقتصاد ۱.۲۸۳ تریلیون دلاری‌اش جایگاه هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را برای خود حفظ خواهد ...

بر اساس پیش‌بینی صندوق بین‌المللاقی پول در حالی که چین امسال جای آمریکا را به‌عنوان بزرگترین اقتصاد دنیا می‌گیرد، ایران با اقتصاد ۱.۲۸۳ تریلیون دلاری‌اش جایگاه هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را برای خود حفظ خواهد کرد. پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول حاکی از آن است اقتصاد چین در سال ۲۰۱۴ برای نخستین بار آمریکا را پشت سر گذاشته به بزرگترین اقتصاد دنیا تبدیل خواهد شد.

بر اساس گزارش این نهاد بین‌المللی کل تولید ناخالص داخلی چین بر اساس شاخص قدرت خرید در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۶.۱۴۹ تریلیون دلار بوده که انتظار می‌رود این رقم در سال ۲۰۱۴ که چند روزی بیشتر از آن باقی نمانده است به ۱۷.۶۳۲ تریلیون دلار برسد.

تولید ناخالص داخلی آمریکا نیز که در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۶.۷۶۸ تریلیون دلار بوده در سال جاری میلادی به ۱۷.۴۱۶ تریلیون دلار خواهد رسید که بر این اساس آمریکا برای نخستین بار به جایگاه دومین اقتصاد بزرگ دنیا سقوط می‌کند.

صندوق بین‌المللی پول همچنین پیش‌بینی کرده است جایگاه اقتصاد ایران میان بزرگترین اقتصادهای دنیا تغییری نکند و ایران در سال ۲۰۱۴ همچون سال ۲۰۱۳ به‌عنوان هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا باقی بماند.

این نهاد بین‌المللی کل تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۳ را بالغ بر ۱.۲۴۴ تریلیون دلار برآورد و پیش‌بینی کرده است این رقم در سال جاری میلادی به ۱.۲۸۳ تریلیون دلار افزایش یابد.

استرالیا با اقتصاد ۱.۱ تریلیون دلاری و نیجریه با اقتصاد ۱.۰۵۷ تریلیون دلاری پایین‌تر از ایران و به‌ترتیب در رتبه‌های ۱۹ و ۲۰ قرار خواهند گرفت.جایگاه سومین تا هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۱۴ نیز به‌ترتیب برای کشورهای زیر پیش‌بینی شده است: هند، ژاپن، آلمان، روسیه، برزیل، فرانسه، اندونزی، انگلیس، مکزیک، ایتالیا، کره جنوبی، عربستان، کانادا، اسپانیا و ترکیه.

برچسب ها

نظرات شما

    اميرحسين می گوید :

    رنکینگ این رتبه بندی شامل چه چیزهایی میشه؟ یعنی به جز تمام دارایی ها وثروت اون کشور و سرمایه گذاری های داخلی وخارجی ، چه چیزهای دیگه ای رو دو بر میگیره؟؟

    علیزاده می گوید :

    چین با برنامه ریزی دقیق ودرست خود را به سطح بالا رساند که نشان از وجود مدیران لایق وبا کفایت میباشد