ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۵۱
ناحیه منو


سودجویی از متقاضیان مهاجرت و گرین کارت

به گزارش اخبار مالی اقتصادی حساب من کلاهبرداران در سرتاسر دنیا، هر روزه به فکر راه جدیدی برای کلاهبرداری و اخاذی از افراد هستند. در حال حاضر تب مهاجرت به کشورهای دیگر بسیار شدید است ...

به گزارش اخبار مالی اقتصادی حساب من کلاهبرداران در سرتاسر دنیا، هر روزه به فکر راه جدیدی برای کلاهبرداری و اخاذی از افراد هستند. در حال حاضر تب مهاجرت به کشورهای دیگر بسیار شدید است و افراد زیادی سالانه برای مهاجرت و دریافت گرین کارت، برای lottery ثبت نام می کنند؛ در این بین کلاهبرداران نیز به دنبال فرصت هستند و طرح ها و نقشه هایی را پی ریزی می کنند.

شیوه عمل کلاهبرداران به این صورت است که با ارسال پیامک و ایمیل برای افراد و وعده اینکه شما برنده قرعه کشی و اقامت شده اید، از شهروندان می خواهند برای پیگیری کار های مربوط به اقامت و سفر خود، ارز به حساب آن ها واریز نمایند.
در این بین افرادی وجود دارند که هیچ گاه برای لاتاری ثبت نام نکرده اند؛ مسلماً آن ها توجهی به این گونه ایمیل ها نمی کنند، اما افرادی که برای قرعه کشی گرین کارت اقامت ثبت نام کرده اند و منتظر برنده شدن در این قرعه کشی هستند؛ به محض دریافت چنین ایمیل هایی خوشحال و ذوق زده شده و با هیجان ایمیل را پیگیری کرده و در دام کلاهبرداران گرفتار می شوند.
حتی برخی از کلاهبرداران حرفه ای، قبل از اعلام نتایج با ارسال ایمیل و اینکه آن ها توانایی تاثیر گذاری در نتایج قرعه کشی را دارند، مردم را فریب داده و از آن ها اخاذی می کنند. این کلاهبرداران خود را از وکلای بین المللی معرفی می کنند که در بحث اقامت فعالیت گسترده ای انجام داده اند و با این ادعا از کاربران تقاضای پول می کنند. در حالی که این افراد کلاهبردار بوده و فقط قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند واین روش ترفندی برای به دام انداختن آن ها است.
لازم به ذکر است که منشأ بسیاری از این کلاهبرداری ها افراد خارج از کشور هستند و روند پیگیری چنین پروند هایی برای قربانیان بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.
حتی گاهی کلاهبرداران با راه اندازی سایت های جعلی و فیشینگ، افراد را برای ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت به سایت های جعلی که آدرس آن تفاوت کوچک و جزئی با آدرس اصلی سایت دارد، هدایت می کنند و پس از جمع آوری اطلاعات و آنالیز وضعیت مالی، سوابق تحصیلی و شغلی افراد آن ها را دسته بندی کرده و قربانی شگردهای دیگر کلاهبرداری مثل کلاهبرداری نیجریه ای و … می کنند.

برچسب ها

نظرات شما