ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۴۱
ناحیه منو


عنوان برتر بانک اقتصاد نوین

به روایت اخبار مالی سایت حساب من در گزارش نوامبر 2016 مجله "بنکر" (The Banker) از برترين مؤسسات مالي و اعتباري اسلامي جهان، بانک "اقتصادنوين" در ميان بيست بانک برتر مبتني بر شريعت اسلامي، رتبه ...

به روایت اخبار مالی سایت حساب من در گزارش نوامبر ۲۰۱۶ مجله “بنکر” (The Banker) از برترین مؤسسات مالی و اعتباری اسلامی جهان، بانک “اقتصادنوین” در میان بیست بانک برتر مبتنی بر شریعت اسلامی، رتبه دوم را به خود اختصاص داد.


به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در فهرست ۲۰ بانک برتر اسلامی مجله بنکر، بانک‌هایی مورد بررسی قرار گرفته‌اند که از معاملات و عقود مبتنی بر شریعت اسلامی پیروی می‌کنند که بر اساس رتبه‌بندی این مجله معتبر، بانک اقتصادنوین پس از بانک قطر در رتبه دوم بزرگترین بانک‌های اسلامی جهان که بیشترین رشد در دارایی‌ها را داشته‌اند قرار گرفته و بانک‌هایی از کویت و اندونزی رتبه‌های سوم و چهارم را از آن خود کرده‌اند.
این دهمین سال متوالی است که مجله بنکر فهرست برترین مؤسسات مالی اسلامی جهان را منتشر می‌کند. به نوشته مجله بنکر رشد بانک‌های اسلامی طی ده سال گذشته رشد بسیار سریعی بوده ‌است به گونه‌ای که در طول این مدت صنعت بانکداری اسلامی از یک صنعت در مقیاس کوچک به یک سیستم مالی در سطح جهانی تبدیل شده و اکنون سیستم مالی بانکداری اسلامی هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش در سال ۲۰۰۶ کل سهم سرمایه‌های مالی تحت قوانین شریعت اسلامی ۳۸۶ میلیارد دلار بوده است در حالی که این عدد با رشد متوسط سالیانه حدود ۱۳ درصد به یکهزار و ۴۴۰ میلیارد دلار در سال جاری رسیده‌است. این گزارش می افزاید: این رشد نه تنها نشان دهنده انقباض بازار مؤسسات مالی و اعتباری سنتی غیراسلامی است، بلکه نشان دهنده افزایش پذیرش عقود اسلامی و سیستم مالی تحت حاکمیت شریعت اسلام از سوی مشتریان، مؤسسات مالی و اعتباری، سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران در طول این ده سال است.
در جدول ۲۰ بازیگر اصلی رشد سرمایه‌های بانکداری اسلامی طی ده سال گذشته ، ۱۰ مؤسسه برتر از کشورهای عضو شورای همکاری‌های خلیج فارس و یا ایران هستند. در حالیکه از منطقه شرق آسیا تنها ۳ کشور در این فهرست حضور دارند.
بانک اقتصادنوین طی سال‌های فعالیت خود افتخارات ارزشمند و ارزنده‌ای برای نظام بانکی کشور به ارمغان آورده است که در آخرین مورد این بانک موفق شد برای چهارمین دوره متوالی به عضویت هیات مدیره انجمن بانکداران آسیایی (Asian Bankers Association) درآید ضمن اینکه علی اصغر سفری مدیرعامل بانک اقتصادنوین نیز در این دوره به عنوان نایب رئیس هیات مدیره این انجمن انتخاب شد.منبع: بانک اقتصاد نوین

برچسب ها

نظرات شما